Rakke

Rakke kaugküttevõrk

Alates 01.09.2023 kehtib Rakke kaugküttevõrgus soojusenergia müügihind 89,12 €/MWh.  Hindadele lisandub seaduses ettenähtud käibemaks.
Vastavalt Konkurentsiameti otsusele nr 7-3/2023-149 on soojusenergia piirhind antud piirkonnas 89,12 €/MWh, millele lisandub seaduses ettenähtud käibemaks.

Kaugküttepiirkonnas valvab õiglase soojahinna üle Konkurentsiamet, kes kehtestab igale võrgupiirkonnale selle iseärasusi arvesse võttes sobiva soojusenergia piirhinna. Hinna kujundavad nii soojatootmiseks tehtud investeeringud, püsikulud kui ka kulutused kütusele.

Rakke kaugküttevõrk on SW Energia OÜ halduses 2016. aasta augustist.

Hinnainfo meie muude teenuste kohta leiate hinnakirjast

Rakke piirkonnas kehtiva soojamajanduse arengukavaga on võimalik tutvuda Riigi Teatajas

Peamised võidud

  • Puhtam energia
  • Vähenenud küttekulud
  • Efektiivsem küttesüsteem

Küsi lisainfot

Rakke kaugküttevõrgu müügihind

Rakke kaugküttevõrgus on alates 01.09.2023 soojusenergia müügihind 89,12 €/MWh. Hinnale lisandub seaduses ettenähtud käibemaks.

Rakke kaugküttevõrgu areng

Ehitame ja haldame katlamaju sõltumata kütteliigist ning omame teadmisi ja oskusi, kuidas saada maksimaalne kasutegur.

Rakke Metsa

2022

Riik hüvitab kodutarbijale 2022. a veebruaris ja märtsis automaatselt 65% kaugküttearve 2021.a oktoobri ühikuhinna taset ületavast osast.
Tarbija ise kompensatsiooni saamiseks midagi tegema ei pea, energiamüüjalt laekub arve, kus hinnalage ületav osa on juba maha arvestatud.

Rakke-KM

2020

SW Energia täitis oma lubaduse ja rekonstrueeris Rakkes Metsa ning Staadioni tänava katlamajad.

Nii Metsa kui ka Staadioni tänava katlamajade sisu vastab kõige kaasaegsematele nõuetele ja on keskkonnasõbralikum kui kunagi varem. Lisaks jäid mõlemasse katlamajja ka reservkatlad (õlikatlad), mida kasutatakse remonttööde või äärmiselt külmade ilmade ajal.

Ehitustööd teostas Rapla Metall OÜ.

Pikemalt saab lugeda sellekohasest artklist.

 

20200518_100939

2020

SW Energia alustas 2020. aasta aprillis Rakkes asuvate katlamajade kaasajastamist. Mahukate rekonstrueerimistööde raames saavad uue sisu nii Staadioni kui ka Metsa tänava katlamaja.

Kahe katlamaja renoveerimise kogumaksumuseks on arvestatud 804 480 eurot, millest ca 45 % (365 450 eurot) tuleb toetusena Keskkonnainvesteeringute Keskuselt ja ülejäänu investeerib SW Energia.

Pikemalt saab lugeda siit.

Rakke Niidu tõhus kaugküte

2018

Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühingu aastakonverentsil anti üle esimesed “Tõhusa kaugkütte” märgised, millega tunnustati 21 SW Energia kaugküttepiirkondaMärgis tõendab kaugküttesüsteemi tõhusust ehk taastuvenergia või koostootmise osakaalu võrgu kaudu edastatavas soojuses.

Tõhus kaugkütte märgis annab teada, et see energia on toodetud efektiivselt ja loodust säästvalt.

soojusarvesti-ja-hooldustehnik

2017

SW Energia on  Rakke soojavarustuse viinud uuele tasemele. Alates 2017.a. sügisest, uuest kütteperioodist, algab hoonesse paigaldatud kuluarvesti alusel soojaarvete väljastamine. Edaspidi ei esitata enam arveid, kus on aastaringselt fikseeritud summa, vaid kliendid tasuvad reaalselt tarbitud sooja eest. Uued kaugloetavad soojaarvestid edastavad info meie süsteemidesse, mille alusel meie koostame arved oma klientidele

img_2257

2016

Alates 15.08.2016 haldab Rakke kaugküttevõrku SW Energia OÜ.

Räägi eksperdiga ja küsi nõu

Helista klienditoe numbrile ja anname sinu küsimustele kiirelt vastused.

Tel. 447 7862

Kui soovid infot kirjalikult, jäta meile teade ning võtame esimesel võimalusel ühendust.

Ava kontaktivorm