Õliauto

Gaasikatlamaja õlikatlamajaks – just nüüd on õige aeg

Tarbijad on siiani eelistanud põlevkiviõlile maagaasi kuna on loodud kuvand, et gaas on keskkonnasõbralik ja murevaba kütus. Mõned arvavad, et see ongi roheline kütus. Mõlemad on tegelikult fossiilsed kütused ja muude võrdsete tingimuste puhul võiks meie kohalik tarbija valida siiski Eestile soodsama kütuse ehk põlevkiviõli. Eesti vaates on oluline ka see, et õli toodetakse Eestis kohapeal. Samas gaasi müügist saadav tulu  liigub üle piiri idanaabrile. LNG laeva projekt on täna alles lapsekingades. Sügisel on terve maakera LNG ukse taga ja ilmselgelt ei pruugi ka seal valdkonnas minna kõik ilma logistikaprobleemideta, kui seda üldse kõigile jagub. Lisaks on LNG hind võrreldes põlevkiviõliga oluliselt kallim.

Gaasi ja põlevkiviõli hinnad soojatootmises olid tavaolukorras väga pikka aega võrreldavad. Sügisel 2021.a. kallines gaasi MWh hind mõne kuuga 4-5 korda. Alates oktoobrist on olnud gaas põlevkiviõliga võrreldes üle kahe korra kallim. Kõikumised ühe kuu lõikes olid ligi 40 €/MWh ja tekkis lootus, et hind kohe-kohe normaliseerub kuid järgmisel kuul läks olukord veel hullemaks.

SW Energia õliauto

Kui võrrelda suurte tööstuste gaasi- ja õlikatlamaja, siis erinevusi on vähem kui arvata võiks. Gaasi katlamaja põlevkiviõlile ümber ehitamiseks kulub spetsialistidel ca 2-4 päeva. Ja ongi KÕIK! Edasi saate nautida kordi odavamat soojust, mille tootmisel hoitakse 24/7 silma peal.Olenevalt olukorra eskaleerumisest võib lähiajal juhtuda, et gaas keelatakse ära (lõunanaabrite näide) või keeratakse idanaabri poolt hetkega kinni. Sellisel juhul ei suuda nii lühikese ajaga mitte keegi kõiki objekte õli peale üle viia ja paljud tootmised on sunnitud oma uksed päeva pealt sulgema. Täna on SW Energias katlamajade ümber- ehitamise järjekord juba ca 1 kuu. Pudelikaelaks võib osutuda lõpuks põletite ja mahutite defitsiit. Mõistlik on mõelda ette ning vabaneda vene gaasist lihtsalt ja stressivabalt. Olles seejuures eeskujuks kogu Euroopale. Kes ees see mees!

SW Energia hooldustehnikute autod

SW Energia ehitas ümber ka kõik oma seni maagaasi peal olevad kaugküttevõrgud, saades seal juures ise null eurot kasumit. Miks? Sest see on imelihtne ja tarbijat tuleb kaitsta kõrgete hindade eest! Tallinna Kopli piirkonnas maksab meie toasoe kaks korda vähem kui 5 km kaugusel!

SW Energia OÜ on võimeline kõikides Eesti kaugküttevõrkudes olevad gaasikatlamajad õlikatlamajadeks ümber ehitama 2 kuu jooksul. Vabanedes seejuures vene gaasi sõltuvusest. Täna veel on meil vajalikke põleteid ja mahuteid aga nende laovarud kahanevad päevadega.

Seadmeid ei ole vaja isegi omada. Neid on võimalik (veel) rentida. Me ei tea kui kaua õli ja gaasi hinnavahe selliseks jääb, kuid peale mahuti ja põleti vahetust jääb tulevikus mõlema kütuse kasutamise võimalus. Ehk varustuskindlus paraneb ja suureneb. Klient võib igal hetkel minna teise kütuse peale üle kui ta seda soovib.

Kuna Euroopa gaasimahutid on täna praktiliselt tühjad ja ei ole teada, kui pikalt varusid jagub, siis Eesti kolm põlevkiviõlitehast töötavad plaanipäraselt ja Eesti oma tarbimine on olnud alla 10% kogu mahust.

SW Energia OÜ pakub lahendust alates mahutite ja põletite rendist kuni kütuse tarne ja katlamajade hoolduseni. Kõik asjad ühest kohast!

Küsi lisa telefonil +372 5668 6539 või kirjuta vadim.nogtev@swenergia.ee

SW Energia tiim