Paldiski

Puiduhakkel töötav katlamaja Paldiski kaugküttevõrgus

Alates 01.02.2015 on soojusenergia hind 52,75 €/MWh

Soojusenergia müügihind langeb kokku konkurentsiameti poolt kehtestatud piirhinnaga.

(Konkurentsiameti otsus 22.12.14 nr 7.1-3/14-094)

Hinnale lisandub seaduses ette nähtud käibemaks.

Peamised võidud

  • Puhtam energia
  • Efektiivsem küttesüsteem
  • Vähenenud küttekulud

Küsi lisainfot

  • Allan Aas
    533 22 657

Paldiski küttevõrgu areng

Paldiski linna köetakse keskkonnasõbraliku hakkpuiduga moodsas täisautomaatses katlamajas

paldiski-korstnad

Järjest efektiivsem

Lähiaastatel plaanib SW Energia paigaldada Paldiski katlamajja suitsugaaside kondensaatori – see seadeldis püüab soojust juba korstnasse suunatud suitsugaasidest ning võib katla efektiivsust suurendada 12-15%.

Varustuskindluse tagamiseks viiakse lõpule ka soojatrasside uuendamine, veel on jäänud rekonstrueerida ligi 3km soojatrasse.

 

paldiski_moodne

Moodne katlamaja

Paldiski linnas saame pakkuda soodsat soojusenergia hinda just tänu kohalikule taastuvale hakkpuidu kütusele. Põlevkiviõli kasutatakse katlamajas ainult väga külmadel perioodidel või hakkepuidukatla remondi ajal. Selleks, et säilitada soodne soojusenergia hind, rekonstrueeriti ja automatiseeriti katlamaja 2015. aasta suvel. Rekonstrueerimise käigus vahetati välja vananenud elektrisüsteemid ning ehitati uus ja suurem hakkepuidu ladu. Sellega vähendati kütuseveokite sõidukoormust ligi poole võrra ning nüüd vajab ladu täitmist vaid iga 4-6 päeva tagant.

Lisaks hakkepuidulaole rekonstrueeriti katlamajas suitsukäigud: Paldiski sai kaasaegseid keskkonnanõudeid arvestava suitsugaaside puhastussüsteemi.

Rekonstrueerimise käigus ehitati katlale automaatne tuhaärastussüsteem, mis hoiab oluliselt kokku tööjõudu.

paldiski

Kvaliteetne soojusenergia

Soojusenergia OÜ ja SW Energia OÜ sõlmisid 2015. aastal ühinemislepingu, mille kohaselt ühendati kaks ettevõtet. Ühinemisprotsess lõppes 1. juulil 2015. aastal. SW Energia OÜ on olnud aastaid Soojusenergia OÜ partner ja viimase 49 % osaluse ostuga omandas 100% Soojusenergia OÜ osakutest. Uues ettevõttes on ühendatud 17 aasta pikkune töökogemus koos kõige kaasaegsemate tehnoloogiliste võimalustega, mille abil suudame tagada klientidele püsivalt soodsa ja kvaliteetse soojusenergia.

 

paldiski-hakkeladu

2014-2015

Kokku on investeeriti seadmete uuendamisesse üle 500 000 euro.  Võrreldes teiste kaugküttevõrkudega saame säilitada soodsa soojusenergia hinna, mis alates käesoleva aasta algusest on 52,75 eur/MWh (hinnale lisandub käibemaks).

Kindlasti on plaanis jätkata vanade maapealsete trasside väljavahetamist. Linnapildist kaovad järk-järgult vanad maapealsed soojustrassid, mis asendatakse maaaluste eelisoleeritud soojustrassidega.

 

Räägi eksperdiga ja küsi nõu

Helista klienditoe numbrile ja anname sinu küsimustele kiirelt vastused. Vastame E-R 9.00-17.00

Tel. 447 7862

Kui soovid infot kirjalikult, jäta meile teade ning võtame esimesel võimalusel ühendust.

Ava kontaktivorm