cof

Sindi saab uue katlamaja ja küttetorustiku

Sindi katlamaja

Praegune Sindis turbal töötav katlamaja on vana ja väsinud. See on üks vanemaid katlamajasid, mille abil SW Energia täna sooja toodab. Sindi linna kaugküttevõrgu peamisteks probleemideks on amortiseerunud turbakatlamaja ja suur osa soojustorustikust. Lisaks on süsteemis ka veel gaasikatlamaja, mida gaasi kalli hinna tõttu kasutatakse ainult suuremate külmade puhul tippude katmiseks, kuid selle seisukord on hea. Kaks turbakatelt on aastatest 1977 ja 1994 ning need vajavad jätkusuutlikkuse tagamiseks investeeringuid. Torustikest ligikaudu pooled on kaasaegsed eelisoleeritud torud, kuid ülejäänud osas ootavad välja vahetamist.

Hiljuti sai SW Energia Keskkonnainvesteeringute Keskuselt (KIK) kinnituse, et Sindi soojusvõrgu ajakohastamiseks tuleb Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist 786 000 eurot. Teist sama palju lubab ettevõte ise juurde panna. Nii saadakse kokku enam kui 1,5 miljoni euro suurune investeering, millega lisaks torustikele renoveeritakse katlamaja.

Uut katlamaja asutakse rajama 2021. aasta suvel, mil see tarbijaid kõige vähem mõjutab – eelprojekt on selleks juba koostatud.

Sindis sõltub keskküttest kaksteist maja, lisaks 3 valla hallatavat hoonet.

Loe lisa: Pärnu Postimees