Aruküla

Aruküla kaugküttevõrk

Alates 01.09.2023 kehtib Aruküla kaugküttevõrgus soojusenergia müügihind 71,95 €/MWh.  Hindadele lisandub seaduses ettenähtud käibemaks.

Soojusenergia piirhind antud piirkonnas on 71,95 €/MWh. Hinnale lisandub seaduses ette nähtud käibemaks. Piirhinna aluseks on Konkurentsiameti otsus nr 7-3/2023-154.

Kaugküttepiirkonnas valvab õiglase soojahinna üle Konkurentsiamet, kes kehtestab igale võrgupiirkonnale selle iseärasusi arvesse võttes sobiva soojusenergia piirhinna. Hinna kujundavad nii soojatootmiseks tehtud investeeringud, püsikulud kui ka kulutused kütusele – kõik kulud kuuluvad hinna sisse.

Vaata ja uuri lisa Konkurentsiameti kodulehelt siin

Hinnainfo meie muude teenuste kohta leiate hinnakirjast

Aruküla piirkonnas kehtiva soojamajanduse arengukavaga saab tutvuda Riigi Teatajas

 

 

Peamised võidud

  • Puhtam energia
  • Efektiivsem küttesüsteem
  • Vähenenud küttekulud

Küsi lisainfot

Aruküla soojusvõrgu arendamine

2019. aasta suvel valmis Arukülas Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel uus katlamaja. Eesmärgiks on keskkonnasõbralik, efektiivne ja tagatud varustuskindlusega soojus.

Aruküla

2022

Riik hüvitab kodutarbijale 2022. a veebruaris ja märtsis automaatselt 65% kaugküttearve 2021.a oktoobri ühikuhinna taset ületavast osast.
Tarbija ise kompensatsiooni saamiseks midagi tegema ei pea, energiamüüjalt laekub arve, kus hinnalage ületav osa on juba maha arvestatud.

Alari Tõnissoo - SW Energia OÜ Harjumaa piirkonnajuht

2020

SW Energia langetas Arukülas soojahinda. Alates 01.10.2020 on soojusenergia müügihinnaks 54 €/MWh, hinnale lisandub seaduses ettenähtud käibemaks. Hinnalangusest ja arengutest Aruküla kaugküttevõrgus kirjutati ka piirkonnalehes “Sõnumitooja”. Artikkel kõigile nähtav sellel lingil.

el_yhtekuuluvusfond_horisontaal

2019

2019.a. suvel alustas SW Energia Arukülas amortiseerunud kaugküttetorustiku väljavahetamist. Projekti eesmärgiks on kohaliku kaugküttevõrgu energiatõhusamaks ja töökindlamaks muutmine. Vanad suure soojuskaoga torustiku lõigud asendatakse uue kaasaegse eelisoleeritud torustikuga. 2020.a alguses valmivad rekonstrueerimistööd on investeering keskkonnasäästlikumasse tulevikku ja lisaks aitab see kohalike elanike soojakulusid kokku hoida. Projekti kogumaksumus on üle 209 000 €, millest 104 645€ tuli toetusena Keskkonnainvesteeringute Keskuselt ja ülejäänu investeeris SW Energia OÜ.

SW Energia 12

2019

Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel valmis Arukülas 2019. aasta suvel uus katlamaja, mis hakkas sooja tootma sügisesest küttehooajast. Katlamaja  valmimisel hakkavad sooja saama alevikus asuvad 19 kortermaja. Lisaks veel kool, lasteaed, teenuskeskus ja Raasiku Tuletõrjeühingu hoone.

Katlamaja ehituseks kulub kokku 395 000 eurot, millest 50% (197 500 eurot) tuleb Keskkonnainvesteeringute Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist.

Arukülas valminud uus katlamaja on keskkonnasäästlik, soodne ning kodudes ei saa soe enam kunagi otsa.

Pikemalt saab lugeda siit.

Müügihind Aruküla kaugküttevõrgus

Alates 01.09.2023 kehtib Aruküla kaugküttevõrgus soojusenergia müügihind 71,95 €/MWh. Hinnale lisandub seaduses ettenähtud käibemaks.

Räägi eksperdiga ja küsi nõu

Helista klienditoe numbrile ja anname sinu küsimustele kiirelt vastused.

Tel. 447 7862

Kui soovid infot kirjalikult, jäta meile teade ning võtame esimesel võimalusel ühendust.

Ava kontaktivorm