sdr

Avatud uste päev Kehra katlamajas

Suure rõõmuga saame teatada, et SW Energia kõige innovatiivsem katlamaja Kehras on valmis! Avatud uste päev toimus 28. mail, mil katlamaja uksed olid kõikidele huvilistele avatud.

2015. aastal võitis ettevõte Kehra kaugküttepiirkonna soojatootmise konkursi ning sellest lähtuvalt tuli kolme aasta jooksul ehitada Kehrasse uus katlamaja. Selle rajamine algas möödunud aasta alguses, ehitas OÜ Märja Monte, kellelt soojafirma tellis „võtmed kätte“ lahenduse. Investeeringu suurus on 2,3 miljonit eurot, sellest poole sai SW Energia KIKi kaudu Euroopa Liidu Ühekuuluvusfondist.

Soov oli inimestele tutvustada üht tänapäevase tehnoloogiaga katlamaja, näidata, et katlamaja on ka seest ilus puhas. Avatud uste päeval tutvustati uue automaatkatlamaja tööd alates sellest, kui sinna jõuab auto hakkepuidukoormaga kuni selleni, mil katlamajast väljub torude kaudu soojaenergia kehralaste kodudesse.

Kohal käis ka kohaliku omavalitsuse, Ainja vallavalituse ja volikogu esindajad, et uudistada, kuidas just nende piirkonna kodusoe tekib ning tarbijateni jõuab.

Avatud uste päeval panime paika ka katlamaja viimase detaili – aadressisildi, mille kinnitas seinale piirkonnajuht Alari Tõnissoo.

Sel pealelõunal toimunust tegi kokkuvõtte ka ajaleht “Sõnumitooja” ajakirjanik Külli Koppelmaa. Artikkel on kõigile kättesaadav siit lingilt.