Üpraus tegi ajalugu ja võitis esimese eestlasena MM-sarja üldarvestuses medali

Üpraus tegi ajalugu ja võitis esimese eestlasena MM-sarja üldarvestuses medali. SW Energial on suur rõõm olla väike taustajõud Jasmiini teel tippu! Palju õnne Jasmiin!

“Järgmisel hooajal on eesmärk tulla maailmameistriks!”

Ajasõidus teise tulemuse saanud Üpraus võttis esimeses sõidus kõige parema stardipositsiooni ja juhtis sõitu lõpuni MMi liidri lätlanna Krista Uzare ja valitseva maailmameistri rootslanna Emma-Nellie Ortendahli ees.
Teises sõidus stardis kordus sarnane stsenaarium: Üpraus sai parima lähte, aga siis pani oma kogemused maksma Ortendahl, kes eestlannast möödus. Pärnu neiu suutis aga lätlanna selja taha hoida ja lõpetas sõidu teisena.
„Päev oli imeline. Esimese sõidu võitu ega teise sõidu teist kohta ei julgenud ma loota, kuid see ainult näitab, et meie hooajasisesed treeningud ja muu panus on vilja kandnud. Olen etapi liider ja otsustavaks sõiduks igati valmis,” kommenteeris Üpraus hästi alanud võistlust.
Viimasel päeval püsis põnevust küllaga: üldvõitu ehk MM-tiitlit noolisid nii lätlane kui rootslane. Pronksmedalit jahtis kaks eestlannat, Üpraus ja MM-sarja punktitabelis kolmandal kohal asuv Kätriin Nilbe.
Stardist said mõlemad maarjamaalased hästi minema, kuid teisel ringil tegi Nilbe rajal vea ja pidi võtma musta karistuspoi, aga kohtunikud lugesid seda valesti tehtuks ja eemaldasid Nilbe rajalt musta lipuga. Sellega oli pronksmedali saatus otsustatud. Enam ei mõjutanud isegi Üprausi väike kukkumine rajal, mis langetas ta neljandale kohale.
Üpraus võitis esimese eestlasena jetispordi MM-sarjast pronksi. Kulla sai lätlane Uzare ja hõbeda rootslanna Ortendahl.
“Esimese rahvusvahelise hooajaga oleme mina ja mu tiim väga rahul! Euroopa meistrivõistluste pronks, maailmameistrivõistluste slaalomsõidu hõbe ja nüüd maailmameistrivõistluste viimasel etapil sõiduvõit, etapi kolmas ja suurim kordaminek on 2018. aasta maailmameistrivõistluste pronksmedal, mis on esimene MM-sarja medal eestlastele!” rõõmustas Üpraus, lisades, et autasusid tuli Alpe Adria, Läti ja Eesti meistrvõistlusteltki. “Nüüd hakkame valmistuma juba uueks hooajaks, mille peaeesmärk on tulla maailmameistriks.“