Team_SW_Energia_Jasmiin Üpraus

Meie oma jetispordi meeskond “Team SW Energia”

SW Energial on hea tava toetada ettevõtmisi, mis toetavad meie ettevõtte väärtusi. Meie kodulinnast Pärnust on tõusmas väike ere täheke, kelle edule soovime omalt poolt kaasa aidata.

Eestis on palju andekaid noorsportlasi. Hakkajate noorte talentide hulka kuulub ka Pärnust pärit 17-aastane Jasmiin Üpraus, kelle sihikindlus ja pühendumine viib ta juba järgmistele jetispordi maailmameistrivõistlustele kõrget tiitlit jahtima.

Jasmiin Üpraus on Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi õpilane, kelle suur kirg on jetisport. Noor sporditüdruk võistleb 2018. aasta hooajal lepingulise sõitjana Aquabike World Championship sarja jetispordi maailmameistrivõistlustel naiste kiiremas klassis Ski Ladies GP 1. See on maailma populaarseim ja prestiižseim rahvusvaheline võistlussari, mis sai alguse juba 1995. aastal. Osalejad tulevad sinna enam kui kolmekümnest riigist ning võistluspaikadeks on lummavad Itaalia, Hiina ja Araabia Ühendemiraadid. Igas riigis toimub kaks etappi.

Igal aastal valitaksegi võistlustele vaid kindel arv UIM lepingulisi sõitjaid, kelle hulgas tänavu ka tahtmist täis eestlanna Jasmiin. Jetispordis on ta varasemalt võistelnud meestega kiireimas võistlusklassis Ski GP 1 ning 2017. aastal tuli ta naiste tugevaimas klassis Eesti meistriks (Ski Ladies GP 1).

Enne maailmameistrivõistlusi paneb Jasmiin end proovile ka Alpe Adria Jet Ski Tour 2018 kahel esimesel võistlusel, Eesti ja Läti meistrivõistlustel ning rahvusvahelisel Jet Ski Nordic Cup 2018 võistlusel, mis sel aastal toimub augustikuus Pärnu jõel. „Viimane on väga menukas just Põhjamaades ja toob kohale eri riikide tippsõitjad,” sõnab ta.

Loe lisa