alu_moisa_peahoone1

Alus langeb soojuse hind

Alu kaugküttevõrgus langeb sooja hind alates 1. oktoobrist 64 euroni megavatt-tunni kohta. See on enam kui 3€ võrra soodsam kui soojusenergia hind möödunud kütteperioodil.

Soojuse hind koosneb paljudest komponentidest, sealhulgas nii soojatootmiseks tehtud investeeringud, püsikulud kui kulutused kütusele, lisaks seaduses ette nähtud käibemaks. Iga kütuseliigi puhul on hinnavalem pisut erinev, kuid Alus moodustab hakkpuidu hind soojusenergia hinnast ligi kolmandiku. Täpsemalt saad Alu hinna muutusi uurida Alu soojusvõrgu lehel.

Hakkpuit on ka perspektiivis väga stabiilse madala hinnaga kütus, sest puit on taastuv energiaallikas. Tänu sellele ei ole karta CO2 saastetasude lisandumist soojahinnale: hakkpuidu CO2 heitmeks loetakse null.

Täisautomaatne hakkpuidul töötav katlamaja valmis Alus 2014. aastal ning tänu katlamaja töö efektiivsuse pidevale tõstmisele on õnnestunud hinda langetada väga oluliselt. Kui 2012. aastal maksis õlikatlaga toodetud soojusenergia Alus 80 eurot, siis täna tuleb hakkpuidust toodetud MWh eest maksta 16 eurot vähem.

Oktoobrikuu soojusenergia arvel kajastub Alu tarbijate jaoks juba uus, väiksem soojusenergia hind.