Augusti alguses hakati Raasikule ehitama uut katlamaja, Arukülas alustatakse ehitust samuti veel sel kuul.
Ligi kaks aastat tagasi müüs Raasiku vald enampakkumisel OÜ Raasiku Soojus, et leida Raveni asemel uus soojatootja. Raasiku Soojuse ostis 154 000 euro eest SW Energia, kes lubas investeerida Aruküla ja Raasiku soojamajandusse 700 000 eurot. Esialgu jätkati soojatootmist Arukülas varem Ravenile kuulunud katlamajas, Raasikul opereeriti Mistra-Autexi katlamajas.
„Raasiku uue täisautomaatse katlamaja loodame käivitada novembris, Aruküla oma järgmise aasta alguses,“ ütles Sõnumitoojale Raasiku Soojuse juht, SW Energia juhatuse liige Mait Pärg.
Raasikule hakati katlamaja ja soojatrasse ehitama augusti alguses. Katlamaja tuleb Konsumi taha haljasalale. Uude katlamajja paigaldatakse 720 kW hakkpuidukatel ja 1 MW põlevkiviõli küttel reservkatel. Reservkatelt rakendatakse vaid väga äärmuslike külmadega või puidukatla remondi ajal. Katlamaja hakkab sooja andma valla asutustele ning Konsumile ja õpetajate majale. Tulevikus plaanib kaugküttevõrguga liituda ka uusarendus Paju põiktänaval.
Aruküla katlamaja ehitatakse vana hoone asemele. Poole endisest katlamajast müüs omanik ära, teine pool ehk garaažiosa lammutatakse ning asemele ehitatakse uus hakkepuidukatlamaja. Arukülas hakkab sooja andma 1 MW hakkpuidukatel ja 2 MW reservkatel, mida rakendatakse samuti vaid eriolukordades.
Mait Pärg märkis, et katlamajad ei ole planeeritud väga suure varuga, kuid selle taha ei saa toppama jääda ükski elamuarendus: „Mida laiem on kaugküttevõrgu tarbimine, seda rohkem sooja toodame ja seda odavam on hind. Igas katlamajas on reservvõimsus ning kui on vaja rohkem võimsust, saame panna lisakatla.“
SW Energia tootmisjuht Allan Aas sõnas – kui kõik läheb plaanipäraselt, soovitakse lähiaastatel rekonstrueerida Arukülas ka seni renoveerimata trassiosa.
Ta lisas, et uued katlamajad hakkavad peale toasooja pakkuma ka sooja vee võimalust: „Kui Arukülas ja Raasikul on piisavalt huvilisi, oleme valmis pakkuma ka suvel sooja vett. See tähendab, et vannituppa saab rohkem ruumi, kuna enam pole vaja elektriboilerit. Lisaks on kaugküttes toodetud soe vesi võrreldes elektriboileriga poole soodsam ning soe vesi ei saa siis kunagi otsa.“
Katlamaju ehitab hanked võitnud OÜ Kolmtex, kellega SW Energial on pikaajaline koostöö. Raasiku katlamaja ja soojatrasside ehitus lähevad maksma ligikaudu 500 000 eurot, Aruküla katlamaja ehitus ligi 480 000 eurot. Kummastki poole eraldas KIK Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi toetusest.
Artikkel ilmus Sõnumitoojas