Pärnu kesklinnast leiab ka sel aastal helkuripuu

Pärnu kesklinnast leiab ka sel aastal helkuripuu, kust hea õnne korral saate omale ka SW Energia vahvad leegi kujulised helkurid. Minge valige oma lemmik välja, riputage paremale küljele nii, et see jääks põlve kõrgusele.

Lapsevanemate märkus pani linnapea tegutsema

Pärnu vabakooli neljandikud, Pärnu Sadama korvpalliässad, Vapruse vutimängijad, linna politseijuhid koos politsei maskoti Lõvi Leoga, linnapea Romek Kosenkranius ja Tre Raadio esindajad andsid täna keskpäeval näppudele valu, sidudes Lastepargi nurgal kasvava mägimänni külge ligemale 300 helkurit.

Et pikakasvulised korvpallurid riputasid helkuripaelad paari meetri kõrgusele sirutuvate okste külge, ei soovinud lapsedki spordimeestest kehvemad olla, ronisid kribinal-krabinal puu otsa ja püüdsid oma helkuridki kõrgemate okse külge kinnitada.

Neljandat aastat toimuvas helkurikampaanias lõi tänavu kaasa linnapea Romek Kosenkranius, kes koos laste ja spordimeestega riputas linlastele tasuta helkureid puule. Ehkki meeril endal oli helkur juba olemas, juhtisid lapsevanemad seda nähes tähelepanu sellele, et helkur on juba kollakaks kulunud, ja õhutasid linnapead puult uut võtma. Nii kinnitaski Kosenkranius endale mantli külge politsei kirjadega läikiva pehme reflektori.

„Helkurgi ei kesta igavasti. Selle eluiga on paar aastat, siis tuleks uus hankida,” õpetasid emad-isad.

Lõvi Leo seletas lastele, et helkurit ei pea kandma ranitsa küljes, vaid see peab rippuma kandja paremal pool põlve kõrgusel. „Kui sa käid pimedal ajal vasakul teepoolel, siis on see mulle kõige paremini näha,” tegi roolimist matkinud maskott helkurikandmise kuldreegli puust ja punaselt ette.

Neljandat aastat toimuva projektiga soovitakse pöörata tähelepanu liiklusohutusele, rõhutada helkuri vajalikkust ja muuta selle kinkimine lihtsaks ja mugavaks.

Puule saavad oma helkuri lisada kõik soovijad ja sealt võtta liiklejad, kellel tarvis end pimedal ajal nähtavaks teha. Tre Raadio esindajad lubasid, et helkureid lisatakse mägimännile ja neid jätkub kevadeni, kui pime aeg taanduma hakkab.

Projekti eestvedaja Regina Jaakson tõdes, et tema kunagine unistus üle-eestilisest helkuripuu ehtimisest hakkab täituma, sest täna peaks kogu riigis saama helkuriehteisse üle 150 puu.

Pimedal ajal helkurit kanda on jalakäijale kohustuslik nii valgustatud kui valgustamata teel.

Artikkel ja galerii Pärnu Postimehes