lpg gaas

LPG gaas: Mugav ja säästlik alternatiiv traditsioonilistele küttesüsteemidele

LPG gaas: Mugav ja säästlik alternatiiv traditsioonilistele küttesüsteemidele

Mis on LPG gaas?

LPG gaas on vedel tuleohtlik gaas, mida tavaliselt kasutatakse elamute kütte-, toiduvalmistamis- ja kuumaveesüsteemides; kütusena autodes; tööstuses, põllumajanduses ja tootmises.

Propaani ja butaani suhe vedelgaasis võib varieeruda olenevalt geograafilisest piirkonnast ja selle kavandatud kasutusest. Propaani kasutatakse sagedamini külmemates piirkondades selle madalama keemistemperatuuri ja parema jõudluse tõttu madalatel temperatuuridel, samas kui butaani eelistatakse sageli soojemas kliimas. Näiteks Austraalias valmistatakse vedelgaasi ainult propaanist, Eestis aga propaani ja butaani segust. 

LPG gaasi tootmine

LPG gaasi toodetakse toornafta (tuntud ka kui nafta) rafineerimisprotsessi käigus või ekstraheeritakse maa sees olevatest toornafta või maagaasi voogudest. Vedelikuna transportimiseks tuleb LPG asetada rõhu alla ja seega transporditakse seda gaasiballoonides. Kui see rõhk vabastatakse, muutub vedel LPG uuesti gaasiks.

LPG gaasi kasutusalad

LPG-d kasutatakse tavaliselt elamutes, kaubanduses, tööstuses ja põllumajanduses. 

LPG gaas elamusektoris

Elamusektoris kasutatakse vedelgaasi laialdaselt toidu valmistamiseks ning kütte- ja soojaveesüsteemides. Paljud majapidamised kasutavad vedelgaasi kui mugavat ja tõhusat energiaallikat, eriti piirkondades, kus maagaasi infrastruktuur on piiratud või kättesaamatu. Veeldatud naftagaasil töötavad seadmed, nagu pliidid, ahjud, veesoojendid ja ruumisoojendid, pakuvad kohest ja kontrollitavat soojust, muutes selle populaarseks majaomanike ja üürnike seas.

LPG gaas ärisektoris

Ärisektoris kasutatakse vedelgaasi toiduvalmistamiseks restoranides, hotellides ja muudes toitlustusettevõtetes. Seda kasutatakse ka pesumajades, haiglates ja muudes rajatistes, mis nõuavad sooja vett ja ruumi soojendamist. LPG mootoriga kahveltõstukid ja sõidukid on nende madalate heitkoguste ja kulutasuvuse tõttu levinud ladudes, logistikakeskustes ja tööstusasutustes.

LPG gaas tööstussektoris

Tööstussektoris kasutatakse mitmesuguste protsesside jaoks laialdaselt vedelgaasi. Seda kasutatakse metallide valmistamisel, klaasitootmises, telliskiviahjudes ja muudes tootmistoimingutes, mis nõuavad kõrge temperatuuriga soojust. LPG puhta põlemisomadused ja lihtne juhitavus muudavad selle nendes rakendustes atraktiivseks kütusevalikuks. Lisaks kasutatakse vedelgaasi lähteainena naftakeemiatoodete, nagu etüleen ja propüleen, tootmisel, mis on üliolulised plastide, sünteetiliste kiudude ja muude materjalide tootmiseks.

LPG gaas põllumajandussektoris

Põllumajandussektoris kasutatakse vedelgaasi saagi kuivatamiseks, kasvuhoonete kütmiseks ja kahjuritõrjeks. See pakub põllumeestele usaldusväärset ja tõhusat energiaallikat, võimaldades neil suurendada põllukultuuride tootlikkust ja kaitsta oma toodangut kahjurite ja haiguste eest. Veeldatud naftagaasil töötavad niisutuspumbad on kasutusel ka piirkondades, kus on piiratud juurdepääs elektrile või diislikütusele.

Peamised põhjused, miks kasutada LPG gaasi

LPG gaas on energiarikas ja tõhus

LPG on energiarikas kütus, mille kütteväärtus on suurem kui maagaasil, kivisöel või muudel tavalistel kütustel. See tähendab, et vedelgaas põleb kuumemalt ja tõhusamalt kui muud alternatiivid, mis tähendab teie kodule paremat küttevõimalust.

Lisaks on vedelgaasil suurepärased põlemisomadused, tagades kohese ja kontrollitava kuumuse. See pakub täpset temperatuuri reguleerimist, muutes selle ideaalseks toiduvalmistamiseks ja muudeks kuumutusrakendusteks, mis nõuavad kiiret reageerimisaega ja täpset reguleerimist.

LPG gaas on mugav ja kaasaskantav

LPG vedelgaas on väga kaasaskantav ja seda saab hoida balloonides või paakides, mis võimaldab hõlpsat jaotamist ja kasutamist nii linna- kui ka kaugemates piirkondades. Selle kõrge energiatihedus tagab teiste kütustega võrreldes pikema kasutusaja. Samuti on seda lihtne hoiustada.

LPG gaas on keskkonnasõbralikum

Vedelgaas puhtalt põlev kütus, mis eraldab vähem kahjulikke saasteaineid, nagu vääveldioksiid, lämmastikoksiidid ja tahked osakesed, võrreldes traditsiooniliste fossiilkütustega, nagu kivisüsi ja diislikütus. See muudab vedelgaasi keskkonnasõbralikumaks valikuks, aidates kaasa õhukvaliteedi paranemisele ja terviseriskide vähenemisele.

LPG gaasil on mitmekülgsed kasutusalad

LPG on mitmekülgne kütus, mida saab kergesti muundada erinevateks energialiikideks. See suudab toita laia valikut seadmeid ja seadmeid, alates väikestest ahjudest kuni suurte tööstuslike põletiteni. See mitmekülgsus võimaldab kasutada erinevaid rakendusi erinevates sektorites, muutes LPG paindlikuks ja usaldusväärseks energiaallikaks.

Miks on LPG gaas teie kodu kütmiseks hea valik?

LPG gaas on koduseks kasutamiseks eelistatud kütus kolmel põhjusel: see on energiarikas kütus, mille kütteväärtus on suurem kui maagaasil, kivisöel või muudel tavalistel kütustel; seda on mugav kasutada ja hoiustada; ning see on puhtam kui enamik teisi fossiilkütuseid (madala väävlisisaldusega, madala musta süsiniku heitkogusega ja ilma leketeta). LPG kasutamine aitab hoida õhu puhtana ja kasvuhoonegaaside heitkoguseid madalal tasemel võrreldes teiste fossiilkütuste kasutamisega.

LPG gaasi kasutamine toidu valmistamiseks

Toidu valmistamiseks kasutatav gaas on üks populaarsemaid vedelgaasi kasutusviise kodudes. Kõige levinumad kasutusalad on gaasipliidiplaadid ja -ahjud, kuid enamikus kodudes leidub ka gaasiga grillimisseadmeid.

Gaasiga toidu valmistamisel on võrreldes teiste alternatiividega, nagu näiteks elektriseadmetega, mitmeid eeliseid. Neist kõige olulisem on täielik kontroll kuumuse üle – eelis, mida hindavad nii amatöör- kui ka professionaalsed kokad. Soojuse muutused on samuti hetkelised, ilma elemendi soojenemist ja jahtumist ootamata on võimalik mõne sekundiga hüpata tugevalt kuumuselt otse vaiksele podisemisele.

Samamoodi pakuvad gaasiahjud mitmeid eeliseid, millest peamine on toidu niiskusesisalduse parem kontroll, mis muudab toidu kuivamise palju vähem tõenäoliseks ja säilitab selle asemel rohkem looduslikku mahla.

LPG gaasi kuumaveesüsteemid

LPG gaasi kuumaveesüsteemid on populaarsed nende tõhususe ja kuuma vee tellitava kättesaadavuse tõttu.

Gaasi-kuumaveesüsteeme on kahte tüüpi – kuuma vee akumulatsioonisüsteemid, mis soojendavad ja säilitavad vett nõudmisel kasutamiseks paagis, ja kuumaveesüsteemid, mis soojendavad vett nõudmisel ilma mahutita.

Läbivooluga kuumaveesüsteemid on eriti fantastilised, kuna ei raiska energiat kasutamata paagis seisva vee soojendamiseks. See tähendab ka seda, et enam pole poolkülma dušši, sest keegi kasutas varem päeval ära kogu paagis oleva vee ära. 

SW Energia pakub keskkonnasäästlikumat LPG gaasi küttelahendust!

SW Energia on astunud sammu edasi ning pakub nüüd ka LPG gaasiga katlamaja lahendusi. LPG-küttegaasi kasutamine on õige samm ökonoomsema energiaallika suunas, sest sellega väheneb nii keskkonnakahju kui ka küttekulu. 

Pakume täislahendust LPG küttegaasile, mis hõlmab kliendi jaoks kogu paketti – gaasi tarnet, mahutitest põletiteni ja katlamajast täishooldusteenuseni. Pakume müügiks ka põllumajanduses kasutusel olevat LPG gaasi. Võta meiega ühendust ning leiame sulle sobivama ja keskkonnasõbralikuma lahenduse!