Kõige parem viis sooja vee saamiseks

Kõige parem viis sooja vee saamiseks

Kraanivee soojendamine keskkütte baasil on kõige soodsam ja keskkonnasõbralikum viis lõppematu varuga sooja vee saamiseks, kuid selle võimaluse kasutamiseks peab maja torustik tehniliselt sobima.

Katlamaja poolt on tehniline võimekus sooja vee tootmiseks olemas paljudes SW Energia katlamajades. Tarbijateni jõuab soodsam soe vesi sedamööda, kuidas sobivad majade torustikud.

Argumendid

Soe vesi ei saa järsku otsa, boiler ei võta enam ruumi, vee hind on poole soodsam, ja vannituba on ka suvel kuiv. Üks olulisi argumente on muidugi hind. Kaugküttega vee soojendamine on poole odavam, kui elektriga. Kuna suurema osa aastast kasutatakse vee soojendamiseks sedasama soojust, millega köetakse ka radiaatoreid, on sooja vee tootmine väga efektiivne. Tootmiskaod on väikesed ja nii ongi energia megavatt-tunni hind elektrist oluliselt odavam.

Üleminek elektriboilerilt annab võidu ka varustuskindluses: kui boilerivesi võib ajutise suurema tarbimise korral tühjaks saada, siis kaugküttekatlamaja soojendab vett pidevalt ja varustamine on tagatud kogu aeg. Kes kunagi šampoonise peaga tulutult dušikraani punast nuppu kruttinud, see oskab lõppematut sooja vee varu hinnata.

Renoveeritavates majades peaks aitama valikut sooja vee tootmise kohta langetada ka vannituppa tekkiv S-tähe kujuline soe veetoru ehk siug. Vannituba on ka suvel kuiv, tänu sooja vee tsirkulatsioonile läbi siu. Vannitoas, kus inimene kipub kandma kaunis vähe riideid, on väike lisaküte ka rõskel suvel tõepoolest teretulnud.

Keskkonnasõbralik küte

Väikese lisaväärtuse annab ka roheline oreool kaugkütte kui kõige keskkonnasõbralikuma kütteviisi kohal. Paljud kaugküttekatlamajad kasutavad kütusena eestimaist hakkpuitu, tänu sellele on tegu ka väga keskkonnasõbraliku soojusega.

Kaugkütte baasil soojendatud tarbevee kasutamiseks peab majas olemas olema sobiv torustik ning soojussõlmes vajalikud seadmed.

Võta julgelt ühendust

Kui teile pakub kaugkütte baasil vee soojendamine huvi, siis võtke ühendust SW Energiaga.