Jetisõitja Jasmiin Üpraus on uus Euroopa jetispordimeister

Jasmiin Üprausi edulugu jetispordis jätkub! Mulluse EM-sarja pronksi naiste seas vahetas ta tänavu meistritiitli vastu. Äsja saavutatud EM-kuld innustab teda jahtima kõrgeid kohti Põhjamaade meistrivõistlustel ja MM-l. SW Energia jätkab rõõmuga Jasmiini toetamist teel tippu! Palju õnne ja edu Jasmiin!

EM-sarjas sõideti kolm etappi, mille kokkuvõttes selgusid meistrid. Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi 18aastane õppur võistles kahes sarjas: põhi­klassina õrnema soo esindajatele mõeldud Ski Ladies GP1 klassis ja ühtlasi käis ta ainsa naisena kollitamas mehi Ski GP2 klassis.

Portugali avaetapilt teenis Üpraus naiste seas kolmanda ja meeste hulgas kuuenda koha. Seejuures näitas ta meestega heideldes väga head minekut, võidutsedes avasõidus ja juhtides teiseski kuuenda ringini, ent pidi siis tehnilise probleemi tõttu katkestama. Teisel etapil Ungaris võttis noor pärnakas naiste arvestuses maksimumi: võitis kõik kolm sõitu ja tõusis EM-sarja liidriks. Meeste klassis vahetas ta kuuenda koha pronksi vastu. Seega saame rõõmsalt tõdeda, et Jasmiin Üpraus on Euroopa jetispordimeister.

Enne viimast Horvaatia etappi juhtis Üpraus oma põhiklassis rootslanna Jonna Borgströmi ees üheksa silmaga. Ülesanne oli teoreetiliselt lihtne: hoida Borgström selja taga ja sarjavõit on tema. Ent ära ei saanud unustada ka kolmandal kohal paiknenud MM-sarja liidrit Emma-Nellie Örthendali.

Hõbemedali Ski Veteran GP1 klassis võitis Jasmiini isa, Egon Üpraus. Suurepärase tulemuse saavutas ta stabiilse ja tugeva sõiduga, kuna sellel aastal oli osa­võtjaid suhteliselt palju suur ja ka tase oli kõrge.

Järgmine suur võistlus toimub augusti alguses Taanis, kus võisteldakse Põhjamaade meistritiitli nimel ja sügis möödub võisteldes MM-sarjas Hiinas, Indias ja Ühend­emiraatides. Peale tiitlivõistluste lööme kaasa Eesti ja Läti meistrivõistlustel ning Alpe Adria sarjas.

Artikli allikas: Pärnu Postimees