Luunja

Luunja kaugküttevõrk

Luunja kaugküttevõrk asub SW Energia haldusalas, kus alates 01. märtsist 2018 kehtib soojusenergia müügihind 65 €/MWh, millele lisandub seaduses ettenähtud käibemaks.

Vastavalt Konkurentsiameti 12.07.2018 otsusele nr. 7-3/2018-071 on Luunja kaugküttevõrgus soojusenergia piirhind 77,45  €/MWh. Hinnale lisandub seaduses ettenähtud käibemaks.

Kaugküttepiirkonnas valvab õiglase soojahinna üle Konkurentsiamet, kes kehtestab igale võrgupiirkonnale selle iseärasusi arvesse võttes sobiva soojusenergia piirhinna. Hinna sisse kuuluvad nii soojatootmiseks tehtud investeeringud, püsikulud kui kulutused kütusele.

Hinnainfo meie muude teenuste kohta leiate hinnakirjast.

Loe SW Energia uudiseid siin.

Vaata ja uuri lisa Konkurentsiameti kodulehelt siin.

Peamised võidud

  • Puhtam energia
  • Efektiivsem küttesüsteem
  • Vähenenud küttekulud

Küsi lisainfot

  • Juri Frorip
    553 4066

Arengud Luunja kaugküttevõrgus

Alates 01. märtsist 2018 kehtib soojusenergia müügihind 65 €/MWh.

swKaugkyte_luunja

2017

Tulevikus ehitame Luunjasse täisautomaatse hakkpuidul töötava katlamaja, sarnaselt Nõos ja Tõraveres väga edukalt toimivate lahendustega. Meie ligikaudu 200 katlamaja hulgas töötab hakkpuidul umbes 40, enamik neist viimase 7-8 aasta jooksul ehitatud. Hakkpuidu kasuks räägib kütuse madal ja stabiilne hind ning keskkonnasõbralikkus: hakkpuidu C02 heitmeks loetakse null. Samuti on hakkematerjali Eestis piisavalt ning kütuse varustuskindlus on tagatud.

Uue katlamaja ehitus tähendab mahukat investeeringut, mis mõjutab kindlasti ka soojusenergia hinda. Et tarbija jaoks kulusid vähendada, soovib ettevõte taotleda ehituse jaoks toetust Keskkonnainvesteeringute keskuselt. Kuigi eeltööd toetuse taotlemiseks juba käivad, võtab protsess siiski aega ning kõige optimistlikuma plaani järgi saab ehitama hakata 2017. aasta sügisel.

 

el_yhtekuuluvusfond_horisontaal

2016

2016. aasta sügisel hakkas Luunja keskküttevõrku soojusega varustama SW Energia.

Kevadel ostis SW Energia Luunja katlamaja ja kaugküttetrassid ära, kuid eesoleval kütteperioodil seda kasutada ei saa, selleks on katlamaja seisukord liialt vilets.

Tänaseks on soojusvõrguga ühendatud ajutine konteinerkatlamaja, mille võimsus on Luunja aleviku jaoks täiesti piisav.

Uue soojatootja esimesi suuri töid on olnud ka puuduvate soojusmõõtjate paigaldamine ja vananenud mõõtjate väljavahetamine. Ettevõte vajab täpseid mõõtmistulemusi, et kütmine oleks võimalikult efektiivne; toas poleks liialt palav ega liialt külm, ning et oleks võimalik anda arvuline hinnang soojatrasside olukorrale.

Tänu uutele soojusmõõtjatele muutub ka arvete esitamine senisest selgemaks ja läbipaistvamaks: makstakse vaid mõõtja poolt fikseeritud näitude põhjal.

Ajutine konteinerkatlamaja

2016. aasta sügisel ühendati konteinerkatlamaja kuni uue katlamaja valmimiseni soojusvõrku. Luunja soojavajaduse jaoks on 2,5MW võimsusega konteiner piisavalt võimas isegi väga külma talve korral ja suudaks põhimõtteliselt varustada lisaks küttele koos sooja tarbeveega ka neid maju, kes täna vett elektriga soojendavad.

Põlevkiviõlil konteinerkatlamaja on täisautomaatne ja ei vaja igapäevaselt inimkätt. Kütuseveo sagedus sõltub ilmast, kuid tõenäoliselt kohtab Luunjas sel talvel kütuseveokit korra kahe nädala jooksul; kui talv on soe, siis veelgi harvem.

Soojatootmist on võimalik automaatika abil eemalt jälgida ning vajadusel korrigeerida. Muu hulgas tähendab see, et katlamaja on igapäevaselt kogu ööpäeva jälgimise all ning ootamatule probleemile reageerivad hooldusmehed loetud tundide jooksul.

Räägi eksperdiga ja küsi nõu

Helista klienditoe numbrile ja anname sinu küsimustele kiirelt vastused. Vastame E-R 9.00-17.00

+372 447 7862

Kui soovid infot kirjalikult, jäta meile teade ning võtame esimesel võimalusel ühendust.

Ava kontaktivorm

Soojusenergia hind Luunja soojusvõrgus


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data03/virt34598/domeenid/www.swenergia.ee/htdocs/wp-content/themes/theme/module-chart.php on line 10