Katlamaja automaatika

Katlamaja automaatika

Katlamaja automaatika toob teie vana katlamaja tänapäeva! Katlamajade automatiseerimine on hea võimalus suhteliselt väikese investeeringu abil muuta katlamaja täisautomaatseks. See tähendab, et igapäevaselt ei ole katlamaja töös hoidmiseks vaja inimkätt. Täpne investeerimisvajadus sõltub konkreetse katlamaja seisukorrast, kuid tihti piisab vaid automaatika tööks vajalike kontrollerite paigaldamisest.

SW Energias välja töötatud programm on paindlik ja võimaldab automaatikat kohandada iga kliendi vajaduste järgi.

Koos katlamajade ehitamise ja automaatika paigaldusega pakume ka katlamajade seadistamise, tasakaalustamise ja küttesüsteemide hoolduse teenust.

Teenus sobib hästi

  • Tööjõukulude vähendamiseks
  • Katlamaja töökindluse suurendamiseks
  • Küttesüsteemi efektiivsuse parandamiseks

Küsi lisainfot

  • Vadim Nogtev
    5668 6539
    vadim.nogtev@swenergia.ee

Tehtud tööd

SW Energias välja töötatud unikaalsed automaatikalahendused toetuvad kogemustele enam kui 200 automatiseeritud katlamajas, sõltumata kütuse liigist.

factory

Katlamaja juhtautomaatika

Mistra Autex võitis tänu SW Energia ohutus- ja juhtautomaatikale katlamaja hoolduse arvelt 5 inimese täistööaja.

Mistra põlevkiviõlil töötav aurukatlamaja kütab lisaks oma tööstushoonetele ka valla hooneid Raasiku asulas ning küttesüsteemi vanus ulatub enam kui 20 aasta taha. Uuenduste käigus vahetasime vanad madalrõhkpõletid efektiivsemate vastu ning lisasime ohutus- ja juhtautomaatika tööks vajalikud kontrollerid.

Nüüd juhib veenivoo taset ning läbipuhet automaatika; ohtlike häirete puhul seiskub katla töö automaatselt ning süsteem saadab häireteate nii e-posti kui SMS teel. Tehnik saab ülevaate probleemidest turvatud võrguühenduse kaudu ning väiksemad probleemid kõrvaldatakse kaugjuhtimise teel. Nii hoitakse oluliselt kokku katlamaja hoolduseks vajalikke inimtöötunde.

img_2257

Automaatne tuhaärastus

SW Energia paigaldatud uuendusliku erilahenduega tuhaärasutussüsteem parandas Mäetaguse valla katlamaja efektiivsusnäitajaid.
Puiduhakkel töötav katlamaja kütab nii kooli kui elumaju. Seni oli üks töömahukamaid hooldustöid katla ja restialuse puhastamine tuhast. SW Energia automatiseeritud tuhaärastus töötati välja just selle konkreetse katlamaja jaoks ning andis korraga kaks võitu: vähem tööd ja rohkem soojust.

Esiteks säästab automaatika oluliselt inimtöötunde, mis kulusid tuha kogumiseks, eemaldamiseks ning restide ja restialuste kanalite puhastamiseks. Teiseks paranes katla efektiivsus, sest restialused õhukanalid on  alati puhtad ja sama kütusekoguse pealt toodab seesama vana katel nüüd rohkem soojusenergiat.

scf

Katla automaatne ümberlülitus

SW Energia automaatika loob kindlustunde, et Scandinavian Furniture tehas kunagi külma ei jää.
Mööblitootmise tehas Tõrvas tegeleb igapäevaselt oma tootmishoonete kütmise ja katlamaja haldusega ise. Kuid katlamajas on vaid üks katel: kui sellega midagi juhtuma peaks, ei saa tehast enam kütta.
SW Energia abiga on küttesüsteemi loodud varuplaan. Juhul, kui tehase katlaga midagi juhtub, lülitub automaatselt sisse linna kaugküttevõrku toitev soojusenergia.

farmi-piimatoostus-jogurt-70763335

Automaatne häireedastus

Farmi piimatööstus usaldas SW Energia kätte kütusetarne ning katlamaja hoolduse oma Annikvere juustutööstuse tootmishoonetes.
2015. aasta jaanuaris paigaldas SW Energia Annikvere juustutööstuse katlamajja täiustatud põleti, mis võimaldab tootmishooneid kütta kalli diisli asemel odavama ja kodumaise põlevkiviõliga. Ühtlasi paigaldati katlamajja häireedastuse automaatika. Soojatootmine on nüüd 24/7 jälgimise all, kusjuures inimtöötunde läheb vaja vaid siis, kui katlamaja töös tekivad ootamatud tõrked.

Räägi eksperdiga ja küsi nõu

Helista klienditoe numbrile ja anname sinu küsimustele kiirelt vastused.

Tel. 447 7862

Kui soovid infot kirjalikult, jäta meile teade ning võtame esimesel võimalusel ühendust.

Ava kontaktiorm