Kärla

Kärla kaugküttevõrk

Kärla kaugküttevõrk asub SW Energia haldusalas, kus alates 01.01.2016.a. on soojusenergia müügihind 59,41 €/MWh, millele lisandub seaduses ettenähtud käibemaks.

Alates 2017. aasta sügisest toodab Kärlas sooja täiesti uus hakkepuidukatlamaja.

Soojusenergia piirhind on 64,66 €/MWh, millele lisandub seaduses ettenähtud käibemaks. Piirhinna aluseks on Konkurentsiameti otsus: nr 7.1-3/14-092, 19.12.2014. Kaugküttepiirkonnas valvab õiglase soojahinna üle Konkurentsiamet, kes kehtestab igale võrgupiirkonnale selle iseärasusi arvesse võttes sobiva soojusenergia piirhinna. Hinna sisse kuuluvad nii soojatootmiseks tehtud investeeringud, püsikulud kui kulutused kütusele. SW Energia müüb Kärlas soojusenergiat alla Konkurentsiameti poolt kehtestatud piirhinna.

Hinnainfo meie muude teenuste kohta leiate hinnakirjast.

Loe SW Energia uudiseid siin.

Vaata ja uuri lisa Konkurentsiameti kodulehelt siin.

Peamised võidud

  • Loodust säästev soojatotmine
  • Efektiivsem küttesüsteem
  • Vähenenud küttekulud

Küsi lisainfot

  • Alari Tõnissoo
    5648 1155

Soojusenergia hind Kärla soojusvõrgus

Soojusenergia müügihind on 59,41 €/MWh. Konkurentsiameti otsusega nr 7.1-3/14-092, 19.12.2014 määratud piirhind on 64,66 €/MWh. Hindadele lisandub käibemaks.

Kärla kaugküttevõrgu arengud

Kärla saab endale kaasaegse täisautomaatse bioküttel katlamaja.

Kärla kaugküttevõrk sai uue katlamaja

2017

Sügisel alustab Kärlas tööd täielikult renoveeritud puiduhakke katlamaja.

Ehitustööde käigus lammutati vanal majal kõik lagunevad ja ühiskonnale ohtlikud osad ning ehitati asemele täiesti uued.

Uus katlamaja toodab sooja tuliuue puiduhakkekatlaga, millega on soojatootmine odavam, kui õlikatlaga. Lisaks säästab märkimisväärselt ka ümbritsevat keskonda.

Nutikas katlamaja on täielikult automatiseeritud, mis tähendab, et automaatika reguleerib sooja tootmist vastavalt tarbimisele.

el_yhtekuuluvusfond_horisontaal

2016

8. augustil andis Keskkonnainvesteeringute keskus teada otsusest toetada Kärla keskuse katlamaja renoveerimist ja üleviimist bioküttele 50% ulatuses kogu projekti maksumusest ehk summas 99 999 eurot.

Katlamaja eelprojekt on juba valmis ning hange ehitaja leidmiseks juba käib. Plaanide järgi saab Kärla keskust uue täisautomaatse katlamajaga kütta juba 2017. aasta sügisel.

Katlamaja hakkab kasutama kütusena kohalikku hakkpuitu – nii väheneb kaugkütte ökoloogiline jalajälg ning ettevõte saab pakkuda tööd kohalikele ettevõtetele.

Räägi eksperdiga ja küsi nõu

Helista klienditoe numbrile ja anname sinu küsimustele kiirelt vastused. Vastame E-R 9.00-17.00

+372 447 7862

Kui soovid infot kirjalikult, jäta meile teade ning võtame esimesel võimalusel ühendust.

Ava kontaktivorm